Girls – ON

Kızların STEM alanında etkin olduğu bir dünya için çalışıyoruz. Maddi imkanları yetersiz olan çevre okullarımızdaki kız öğrencilerle düzenli olarak bilim seansı gerçekleştiriyoruz. #SOTEffect ‘in her zaman en yakından başlayarak, en uzağa gitmesi gerektiğine inanıyoruz!

HOBY-Leadership

Sultans of Türkiye olarak robottan daha fazlası olmaya devam ediyoruz. Çevreye verdiğimiz önemi vurgulamak amacıyla 27 Kasım’da Belgrad ormanında Plogging etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinlikte koşarak çöp topladık ve toplamış olduğumuz çöp miktarı yaklaşık 100 kilogram oldu. Aynı zamanda diğer FRC takımlarını yaptığımız bu etkinlik ile başardık ve daha fazla çöp ormanlarımızdan silindi.

Ankara Off-Season

23-25 Kasım 2019 tarihleri arasında, Ankara’da düzenlenen Off-Season’a katılım gösterdik! Keyifli zamanlar geçirdiğimiz sezon dışı etkinlikte çeyrek finale kadar geldik. Yarışmanın sonucunda “Entrepreneurship Award ” yani girişimcilik ödülünü almaya hak kazandık!

Geleceğe Nefes

11Kasım 2019 ülkemzin 81 ilinde, 2023 farklı noktada 13 milyondan fazla ağaç dikmeyi amaçlayan Geleceğe Nefes ‘in bir parçası olduk! Okulumuzun FTC takımı ile DS Telegraph ve 5. sınıf öğrencilerimizle Kocaeli Üniversite’sine gittik. Biz de Sultanlar olarak 70+ ağaç diktik.

Mersin Off-Season

Bu yıl ik defa Mersin’de düzenlenen Off-Season’a katıldık. Technokids Mersin ve Jr. Robotics iş birliğinde gerçekleştirilen turnuvaya, yurt genelinde 41 okuldan 500’den fazla öğrenci katıldı. Katılım gösterdiğimiz bu sezon dışı yarışmada farklı takımlarla yarıştık! Yarışmanın sonunda “Judges Award” yani jüri özel ödülü alamya hak kazandık.

tr_TRTurkish